معماری
خانه >>> سوالات دکتری >>> دانلود سوالات آزمون دکتری سراسری ۹۷ تربیت بدنی ۲۱۱۷

دانلود سوالات آزمون دکتری سراسری ۹۷ تربیت بدنی ۲۱۱۷

دانلود سوالات آزمون دکتری سراسری ۹۷ تربیت بدنی ۲۱۱۷

دانلود سوالات آزمون دکتری سراسری ۹۷ تربیت بدنی ۲۱۱۷

دانلود سوالات دکتری 97

دانلود سوالات

معرفی رشته تربیت بدنی

رشته تربیت بدنی یکی از شاخه های علوم انسانی است. دانشجویان رشته تربیت بدنی در طول تحصیل خود همانند یک پزشک یار با جسم و روان انسان های مختلف آشنا شده و بعد از پایان تحصیل خود می تواند مانند یک مربی به ورزشکاران و شاگردان خود در زمینه های مختلف ورزشی کمک کند. از طرفی قابل ذکر است که دروس ارائه شده در رشته تربیت بدنی این امکان را به دانشجویان می دهد تا با تنش و واکنش افراد مختلف آشنا شده و آن ها را در حل این تنش ها کمک کرده و همچنین بهترین رفتار را با چنین افرادی از خود نشان بدهند.

یکی دیگر از اهداف رشته تربیت بدنی آشنایی دانشجویان با انواع مختلفی از رشته های ورزشی است، به گونه ای که مهارت کافی را در رشته های مختلف به دست آورده و آموزش های لازم را در این رشته فرا می گیرد.

رشته تربیت بدنی در مقطع دکتری از 3 رشته مجزا مدیریت ورزشی، رفتار حرکتی و فیزیولوژی ورزشی تشکیل شده است و دانشجویان می توانند با توجه به علاقه خود در هر یک رشته های ذکر شده ادامه تحصیل دهند.

بازار کار رشته تربیت بدنی

یکی از مهم ترین نکاتی که هر فردی در هنگام انتخاب رشد بدان توجه می کند، فارغ از علاقه مندی به رشته موردنظر، بازار کار آن است؛ بنابراین با آشنایی در رابطه با بازار کار رشته موردنظر، انتخاب آن در هنگام کنکور بسیار آسان تر خواهد بود.

فارغ التحصیلان رشته تربیت بدنی می توانند به عنوان مشاور طراح لباس ها و همچنین وسایل ورزشی شروع به فعالیت کرده و نیز می توانند به عنوان مربی در وزارت ها مشغول به کار شده و از تجربیات و مهارت های خود به منظور بیشترین و بهترین بازدهی استفاده نمایند.

به جرئت می توان گفت که اکثر فارغ التحصیلان این رشته مشغول به کار می شوند، زیرا حتی اگر در اداره های دولتی نیز مشغول به کار نشدند می توانند به عنوان مربی در رشته های مختلف شروع به آموزش در باشگاه های خصوصی نمایند.

همچنین سازمان تربیت بدنی در درجه اول به جذب نیروهای فارغ التحصیل از رشته تربیت بدنی می پردازد و بدین ترتیب آن ها می توانند به عنوان کارشناس و مربی ورزشی در این سازمان مشغول به کار شوند.

از فارغ التحصیلان رشته تربیت بدنی می توان به عنوان کارشناس در سازمان های دولتی، نهادهای انقلابی، فدراسیون های ورزشی و مراکز ورزشی و درمانی جانبازان و معلولین کمک گرفت.

در نهایت ذکر این نکته ضروری است که اغلب سازمان ها و نهادها از فارغ التحصیلانی با مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر دعوت به همکار می کنند؛ بنابراین کسانی که به دنبال آینده شغلی در رشته تربیت بدنی هستند می بایست به مدرک کارشناسی خود قانع نبود و تحصیلات خود را در مقاطع بالاتر ادامه دهند.

برچسب ها:دانلود سوالات آزمون دکتری سراسری 97  تربیت بدنی دانلود سوالات آزمون دکتری سراسری 97  کلید سوالات دکتری97  پاسخنامه دکتری 97

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس